Концепції розвитку галузевого законодавства


27 жовтня 2023
13:08

Анотація. У концепції проаналізовано сучасний стан законодавчого регулювання функціонування індустріальних і науково-технологічних парків та програмних документів у цій сфері. Досліджено сучасні тенденції в регулюванні діяльності науково-технологічних та індустріальних парків, створення ефективної системи управління, вдосконалення економічного стимулювання їх розвитку.

Ключові слова: індустріальні парки, еко-індустріальні парки, науково-технологічні парки, післявоєнне відновлення, інноваційна діяльність.

09/2023

1 вкладені файли
04 серпня 2023
14:46

Анотація. Концепцію розроблено з метою удосконалення аграрного законодавства України у частині підтримки переробки сільськогосподарської продукції та збільшення питомої ваги експорту готових продуктів, виготовлених із національної аграрної сировини. Проаналізовано сучасні доктринальні підходи інших держав (Франції, Данії, США, Канади тощо), що мають розвинений аграрний сектор та широко застосовують інструменти державної підтримки сільськогосподарського виробника. Базуючись на проведеному аналізі, з урахуванням кращих зарубіжних практик, вимог СОТ та виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції, запропоновано низку змін до чинного законодавства з метою його удосконалення.

Ключові слова: аграрний сектор, аграрна сировина, державна підтримка, виробництво, експорт, переробка сільськогосподарської продукції.

07/2023

1 вкладені файли
29 травня 2023
17:37

Анотація. У сучасних умовах одним із пріоритетних завдань будь-якої держави є просування власної продукції на світових ринках. У Концепції на основі аналізу законодавчого регулювання державної підтримки експортної діяльності в Україні виявлено низку проблемних питань, що потребують вирішення. Вивчення міжнародних стандартів і міжнародного досвіду в цій сфері надало можливість запропонувати шляхи вирішення виявлених проблем та виділити напрями подальшого удосконалення правового регулювання стимулювання українського експорту.

Ключові слова: експорт, державна підтримка експортної діяльності, експортні кредити, страхування ризиків, експортно-кредитне агентство, стимулювання українського експорту.

04/2023

2 вкладені файли
25 жовтня 2022
16:10

 

Анотація. У Парламентському дослідженні аналізується проект Закону України «Про Державну службу спеціального будівництва», насамперед, щодо його перспективи забезпечити належне правове регулювання суспільних відносин у галузі капітального будівництва і відновлення об’єктів оборонного комплексу та інфраструктурних об’єктів подвійного призначення. Для цього проводиться порівняльний аналіз положень законопроекту із нормами чинного законодавства, які наразі регламентують зазначені питання. Виявляються та аналізуються наявні ризики, що можуть перешкодити реалізації запропонованого Закону та досягненню передбачених у ньому завдань і цілей. Розглядається відповідність законопроекту вимогам стратегічних програмних документів, які визначають основні напрями воєнної політики та розвитку сил оборони України, а також документам що встановлюють міжнародно-правові стандарти у досліджуваній сфері. Крім того, з вказаною метою аналізується і досвід правового регулювання будівництва та експлуатації об’єктів оборонного комплексу у таких країнах як Французька Республіка та Республіка Польща. За результатами дослідження робиться висновок щодо можливості законопроекту забезпечити в Україні створення ефективної системи будівництва об’єктів оборонного комплексу та військових інфраструктурних об’єктів.

Ключові слова: законодавче регулювання будівництва об’єктів оборонного комплексу та інфраструктурних об’єктів подвійного призначення, функції, завдання та статус Державної служби спеціального будівництва, спеціалізоване військове формування, Збройні Сили України, Міністерство оборони України.

1 вкладені файли