Парламентськi дослiдження


17 листопада 2023
12:43

Анотація. У дослідженні проаналізовано чинне законодавство України, кращі світові практики та рекомендації міжнародних організацій щодо визначення впливу законопроекту на показники бюджетів (державного та місцевих). Надано практичні рекомендації щодо удосконалення порядку оцінювання впливу законопроекту на показники бюджетів.

Ключові слова: вплив на бюджет, оцінка впливу, державний та місцеві бюджети, фінансово-економічне обґрунтування.

10/2023

5 вкладені файли
13 листопада 2023
11:40

Анотація. У парламентському дослідженні проаналізовано досвід зарубіжних держав стосовно розподілу повноважень між підрозділами парламенту, зовнішніми дорадчими органами та експертами у сфері бюджетування, а також щодо проблеми складання, подання та перевірки фінансово-економічного обґрунтування законопроекту на основі національного законодавства, зокрема Бюджетного кодексу України, Регламенту Верховної Ради України тощо, з урахуванням експертних думок фахівців із парламентської реформи ЄС та програми розвитку ООН в Україні.

Дослідження містить Дорожню карту підготовки фінансово-економічного обґрунтування законопроекту.

Ключові слова: фінансово-економічне обґрунтування, фінансово-економічні розрахунки, законопроект, бюджетна експертиза.

10/2023

2 вкладені файли
06 листопада 2023
15:53

Анотація. Парламентське дослідження має на меті аналіз чинного податкового законодавства щодо підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби з метою виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції, зокрема приведення законодавства України у відповідність до положень Директиви ЄС 2011/64/ЄС від 21 червня 2011 року про структуру та ставки акцизного збору на тютюнові вироби.

Ключові слова: акцизний податок, тютюнові вироби, сигарети, сигарети для нагрівання.

10/2023

1 вкладені файли
14 серпня 2023
12:52

Анотація. Проведено порівняльний аналіз та узагальнення законодавства зарубіжних держав, зокрема держав-членів ЄС, щодо особливостей створення й функціонування парламентських бюджетних офісів як незалежних фіскальних установ при парламентах. Проаналізовано досвід Австрії, Греції, Ірландії, Іспанії, Італії, Португалії, Словаччини, Нідерландів, США та Канади.

Ключові слова: парламентський бюджетний офіс, бюджетна система, бюджетна політика, фінансове обґрунтування проектів законодавчих актів.

07/2023

1 вкладені файли
14 серпня 2023
12:43

Анотація. Дослідження має на меті проаналізувати національні законодавчі засади діяльності Рахункової палати та досвід функціонування вищих державних органів фінансового контролю  – її аналогів з метою можливої імплементації положень законодавства ЄС в Закон України «Про Рахункову палату». Вивчено особливості здійснення зовнішнього фінансового контролю такими органами, порядку обрання (призначення) їх керівних органів, наявних обмежень у функціонуванні, порядку ініціювання та проведення аудитів (перевірок) різних типів, застосування заходів впливу за їх результатами, а також досвід взаємодії органів контролю з парламентами та урядами окремих держав. Проведено аналіз законодавства Німеччини, Франції, Італії, Нідерландів, Польщі, Чехії та держав Балтії.

Ключові слова: вищий орган аудиту, зовнішній фінансовий контроль, рахункова палата, фінансовий аудит, заходи впливу.

07/2023

1 вкладені файли
27 січня 2023
17:50

Анотація. У дослідженні здійснено аналіз змін законодавства у сфері використання публічних коштів на предмет їх ефективності у процесі правозастосування. Окремо досліджено національне законодавство України, зміст стратегічних документів щодо їх відповідності законодавству ЄС, розглянуто ряд наукових та аналітичних досліджень із даного предмету регулювання.

Ключові слова: публічні кошти, Єдиний вебпортал, адміністративна відповідальність, розпорядники публічних коштів.

12/2022

1 вкладені файли