Інформаційні довідки


23 травня 2025
10:35

Анотація. В інформаційній довідці надано загальну характеристику: правового забезпечення ефективності прикордонного контролю та інтегрованого управління зовнішніми кордонами в державах Європейського Союзу (тенденції останніх років); зобов’язань України в межах Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони; основних результатів прогресу України з напрямів ефективності та посилення прикордонного контролю, який є складовою 24-го переговорного розділу «Юстиція, свобода та безпека».

Ключова слова: прикордонний контроль, інтегроване управління державним кордоном, забезпечення прикордонної безпеки, транскордонна злочинна діяльність, прикордонна інфраструктура, пункти пропуску через державний кордон, переговорний процес, рекомендації Європейської Комісії, право Європейського Союзу, євроінтеграція, імплементація.

05/2025

1 вкладені файли
02 травня 2025
14:00

Анотація. В інформаційній довідці представлено результати моніторингу законодавчого забезпечення виконання рекомендацій Європейської Комісії, основних результатів прогресу України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу (за 2023 і 2024 роки) у контексті переговорного 31-го розділу «Зовнішня політика та політика безпеки і оборони», а також зосереджено увагу на подальших безпеково-оборонних пріоритетах.

Ключові слова: переговорний процес, переговорний розділ 31, безпека і оборона, безпекова політика, право Європейського Союзу, рекомендації Європейської Комісії, безпеково-оборонний мейнстрімінг.

05/2025

 

1 вкладені файли
24 березня 2025
11:00

 Анотація. В інформаційній довідці аналізуються питання встановлення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання та інші несанкціоновані дії щодо використання комп’ютерів та комп’ютерних мереж у разі їх вчинення стосовно об’єктів критичної інформаційної інфраструктури. Відповідний аналіз проведено в контексті пропозицій, передбачених у вищеназваному проекті Закону України (реєстр. № 12418 від 16.01.2025. 

Розглядається відповідність законопроекту вимогам Конституції України, основоположним засадам правотворчої діяльності, нормам чинного кримінального законодавства, законам України у сфері забезпечення кібербезпеки України та захисту об’єктів критичної інформаційної структури.

За результатами дослідження виявлено ризики, які в подальшому можуть перешкоджати належній реалізації закону під час правозастосовної діяльності та досягненню проголошеної в ньому мети, спрямованої на посилення захисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інформаційної інфраструктури від кіберзагроз, кібератак та кіберзлочинів.

Ключові слова: Кримінальний кодекс України, Кримінальний процесуальний кодекс України, кримінальна відповідальність, кримінальні правопорушення, підслідність, критична інформаційна інфраструктура, кібербезпека.

02/2025

 

1 вкладені файли
21 березня 2025
09:30

Анотація. В інформаційній довідці досліджуються питання встановлення правового механізму притягнення до кримінальної відповідальності службових осіб, зокрема керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, голів, заступників голів, секретарів та членів військово-лікарських комісій, за порушення закону, допущені під час проведення мобілізаційних заходів, а також призову громадян на військову службу. Дослідження проведено в контексті пропозицій, передбачених у проекті Закону України (реєстр. № 12442-2 від 12.02.2025).

Розглядається відповідність законопроекту вимогам Конституції України, чинного кримінального законодавства, законам України у сфері мобілізації, виконання військового обов’язку та військової служби.

Ключові слова: Кримінальний кодекс України, кримінальна відповідальність, порушення закону, службові особи, зловживання владою або службовим становищем, мобілізаційна підготовка та мобілізація, призов на військову службу.

02/2025

 

1 вкладені файли
19 березня 2025
14:00

Анотація. В інформаційній довідці проаналізовано організаційно-правові засади удосконалення оперативно-службової діяльності в контексті проведення реформування вітчизняної спецслужби як гаранта забезпечення державної безпеки України. Окреслено напрями посилення її спроможностей у сфері контррозвідувальної діяльності, інформаційної безпеки та кіберзахисту, боротьби з тероризмом і охорони державної таємниці. Зосереджено увагу на ребрендингу статусу Служби безпеки України.

Ключові слова: державна безпека, спецслужба, Служба безпеки України, контррозвідувальна діяльність, боротьба з тероризмом, інформаційна безпека, кіберзахист, охорона державної таємниці.

03/2025

 

1 вкладені файли
05 березня 2025
11:00

Анотація. В інформаційній довідці розглянуто підстави запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинені керівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, головами та членами військово-лікарських комісій; визнання суб’єктами незаконного збагачення осіб, які прирівняні до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в контексті законопроекту реєстр. № 12442 від 27.01.2025 р..

Проаналізовано відповідність Законопроекту вимогам Конституції України, основоположним засадам правотворчої діяльності, положенням чинного законодавства про кримінальну відповідальність, законам України, що регулюють суспільні відносини у сфері оборони, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Ключові слова: кримінальна відповідальність, оборона, мобілізація, військово-лікарська комісія, центр комплектування.

02/2025

1 вкладені файли
17 лютого 2025
15:00

Анотація. В інформаційній довідці розглянуто діяльність підкомітету Європейського Парламенту з питань безпеки та оборони (SEDE) і питання створення на його базі відповідного постійного комітету. Узагальнено результати роботи SEDE за п’ять років, відображено зміни тематики законодавчих і незаконодавчих документів підкомітету з питань безпеки та оборони, зумовлені збройною агресією російської федерації проти України. Висвітлені у дослідженні питання репрезентують напрям спільної європейської оборони, його втілення у Білій книзі, що є актуальним для України з огляду на євроінтеграційний трек парламенту, міжпарламентську співпрацю комітетів у сфері безпеки та оборони, розробку аналітичних документів публічної політики.

Ключові слова: Європейський Парламент, підкомітет / комітет з питань безпеки та оборони (SEDE), законодавчі і незаконодавчі документи, спільна політика безпеки та оборони (CSDP).

02/2025

 

1 вкладені файли
30 січня 2025
10:00

Анотація. В інформаційній довідці розглянуто питання щодо здійснення Національною гвардією України розвідувального забезпечення своєї діяльності, виконання розвідувальних завдань та посилення розвідувальних спроможностей держави в контексті проекту Закону України (реєстр. № 12352 від 23.12.2024 р.).

Ключові слова: Національна гвардія України, розвідувальна діяльність, розвідувальні органи, підрозділ розвідки, сектор безпеки і оборони, відсіч збройній агресії, розвідувальні спроможності держави.

12/2024

 

1 вкладені файли
28 листопада 2024
13:43

Анотація. В інформаційній довідці розглядаються питання впровадження в чинне законодавство України норм, які регламентують порядок легалізації (надання законного статусу) трофейної, знайденої вогнепальної зброї та боєприпасів, які були отримані цивільними особами у зв’язку з відсіччю російській агресії. Із цією метою досліджено положення міжнародного гуманітарного права та нормативно-правові акти України у сфері обігу вогнепальної зброї та боєприпасів, насамперед, трофейної зброї, незареєстрованої вогнепальної зброї та боєприпасів, знайдених чи отриманих цивільними особами внаслідок участі в бойових діях.

Ключові слова: трофейна, знайдена вогнепальна зброя; бойові припаси; цивільна вогнепальна зброя; легалізація вогнепальної зброї; військове майно; правовий статус трофейної, знайденої вогнепальної зброї; ведення бойових дій.

10/2024

1 вкладені файли
14 листопада 2024
16:02

 Анотація. В інформаційній довідці розглянуто питання законодавчого забезпечення удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. За результатами аналізу визначено ризики законопроекту.

Ключові слова: адміністративна відповідальність, адміністративне правопорушення, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, військовий облік, оборона, мобілізація, мобілізаційна підготовка, уточнення персональних даних, штраф, військовозобов’язаний, призовник, резервіст, електронний кабінет, економічне бронювання.

10/2024

1 вкладені файли