Інформаційні довідки
- Усі теми
- Правова політика
- Публічна влада
- Національна безпека й оборона
- Правоохоронна та судоустрійна діяльність
- Гуманітарна та соціальна політика
- Економічна та фінансова політика
- Галузева політика
- Аналітична періодика
Анотація. В інформаційній довідці досліджуються питання встановлення правового механізму притягнення до кримінальної відповідальності службових осіб, зокрема керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, голів, заступників голів, секретарів та членів військово-лікарських комісій, за порушення закону, допущені під час проведення мобілізаційних заходів, а також призову громадян на військову службу. Дослідження проведено в контексті пропозицій, передбачених у проекті Закону України (реєстр. № 12442-2 від 12.02.2025).
Розглядається відповідність законопроекту вимогам Конституції України, чинного кримінального законодавства, законам України у сфері мобілізації, виконання військового обов’язку та військової служби.
Ключові слова: Кримінальний кодекс України, кримінальна відповідальність, порушення закону, службові особи, зловживання владою або службовим становищем, мобілізаційна підготовка та мобілізація, призов на військову службу.
02/2025
1 вкладені файли
Анотація. В інформаційній довідці проаналізовано організаційно-правові засади удосконалення оперативно-службової діяльності в контексті проведення реформування вітчизняної спецслужби як гаранта забезпечення державної безпеки України. Окреслено напрями посилення її спроможностей у сфері контррозвідувальної діяльності, інформаційної безпеки та кіберзахисту, боротьби з тероризмом і охорони державної таємниці. Зосереджено увагу на ребрендингу статусу Служби безпеки України.
Ключові слова: державна безпека, спецслужба, Служба безпеки України, контррозвідувальна діяльність, боротьба з тероризмом, інформаційна безпека, кіберзахист, охорона державної таємниці.
03/2025
1 вкладені файли
Анотація. В інформаційній довідці розглянуто діяльність підкомітету Європейського Парламенту з питань безпеки та оборони (SEDE) і питання створення на його базі відповідного постійного комітету. Узагальнено результати роботи SEDE за п’ять років, відображено зміни тематики законодавчих і незаконодавчих документів підкомітету з питань безпеки та оборони, зумовлені збройною агресією російської федерації проти України. Висвітлені у дослідженні питання репрезентують напрям спільної європейської оборони, його втілення у Білій книзі, що є актуальним для України з огляду на євроінтеграційний трек парламенту, міжпарламентську співпрацю комітетів у сфері безпеки та оборони, розробку аналітичних документів публічної політики.
Ключові слова: Європейський Парламент, підкомітет / комітет з питань безпеки та оборони (SEDE), законодавчі і незаконодавчі документи, спільна політика безпеки та оборони (CSDP).
02/2025
1 вкладені файли
Анотація. В інформаційній довідці розглянуто питання щодо здійснення Національною гвардією України розвідувального забезпечення своєї діяльності, виконання розвідувальних завдань та посилення розвідувальних спроможностей держави в контексті проекту Закону України (реєстр. № 12352 від 23.12.2024 р.).
Ключові слова: Національна гвардія України, розвідувальна діяльність, розвідувальні органи, підрозділ розвідки, сектор безпеки і оборони, відсіч збройній агресії, розвідувальні спроможності держави.
12/2024
1 вкладені файли
Анотація. В інформаційній довідці розглядаються питання впровадження в чинне законодавство України норм, які регламентують порядок легалізації (надання законного статусу) трофейної, знайденої вогнепальної зброї та боєприпасів, які були отримані цивільними особами у зв’язку з відсіччю російській агресії. Із цією метою досліджено положення міжнародного гуманітарного права та нормативно-правові акти України у сфері обігу вогнепальної зброї та боєприпасів, насамперед, трофейної зброї, незареєстрованої вогнепальної зброї та боєприпасів, знайдених чи отриманих цивільними особами внаслідок участі в бойових діях.
Ключові слова: трофейна, знайдена вогнепальна зброя; бойові припаси; цивільна вогнепальна зброя; легалізація вогнепальної зброї; військове майно; правовий статус трофейної, знайденої вогнепальної зброї; ведення бойових дій.
10/2024
1 вкладені файлиАнотація. В інформаційній довідці розглянуто питання законодавчого забезпечення удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. За результатами аналізу визначено ризики законопроекту.
Ключові слова: адміністративна відповідальність, адміністративне правопорушення, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, військовий облік, оборона, мобілізація, мобілізаційна підготовка, уточнення персональних даних, штраф, військовозобов’язаний, призовник, резервіст, електронний кабінет, економічне бронювання.
10/2024
1 вкладені файли
Анотація. В інформаційній довідці проаналізовано положення проекту Закону України «Про внесення змін до статті 263-1 Кримінального кодексу України щодо декриміналізації виготовлення в умовах воєнного стану з метою виконання бойових завдань, пов’язаних із захистом національного суверенітету та територіальної цілісності України, бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв» (реєстр. № 12026 від 10.09.2024 р.), розглянуто питання звільнення військовослужбовців від кримінальної відповідальності за виготовлення бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв в умовах воєнного стану. За результатами аналізу визначено наявні ризики законопроекту.
Ключові слова: декриміналізація, правовий режим воєнного стану, виконання бойових завдань, боєприпаси, вибухові речовини, вибухові пристрої, кримінальна відповідальність.
10/2024
1 вкладені файли
Анотація. В інформаційній довідці проаналізовано концептуальні засади стратегічного партнерства та безпекового співробітництва Республіки Корея. Досліджено безпекові гарантії та особливості їх реалізації в контексті співпраці між Республікою Корея та її союзниками. Окреслено перспективи безпекової та оборонної співпраці між Україною та Республікою Корея.
Ключові слова: безпека, планування, співробітництво, озброєння, ракетна програма, державна політика, військові навчання.
11/24
1 вкладені файли
Анотація. В інформаційній довідці проаналізовано й узагальнено питання, яким приділено увагу в правових актах Європейського Союзу (ЄС) у сфері безпеки, охорони правопорядку, застосування обмежувальних (санкційних) заходів тощо в період із січня по жовтень 2024 року. Довідка має аналітично-інформативний характер.
Ключові слова: правові
акти ЄС, безпека, правопорядок, обмежувальні заходи, санкції.
11/24
1 вкладені файли
Анотація. Війна з Росією вимагає від України зусиль, спрямованих на реалізацію ключових реформ у сфері національної безпеки, оборони та розвідки, протидії корупції, що дозволить державі зберегти суверенітет, територіальну цілісність, підвищити захищеність кордонів і громадян та прискорити процес євроатлантичної інтеграції нашої держави.
В Інформаційній довідці розглянуто окремі питання законодавчого забезпечення пріоритетних реформ, зокрема щодо унормування спільної зовнішньої безпекової політики, забезпечення дотримання вимог санкційного законодавства, реформування органів правопорядку як частини сектору безпеки і оборони України, забезпечення безпеки обміну секретною інформацією та удосконалення інструментів протидії корупційним правопорушенням.
Акцентовано увагу на ролі парламенту у впровадженні реформ на шляху України до членства в НАТО.
Ключові слова: адаптована Річна національна програма, реформи, НАТО, сектор безпеки, законодавство про санкції, охорона державної таємниці, антикорупційні інструменти.
09/2024
1 вкладені файли
- 1
- 2
- 3
- наступна »