Парламентське дослідження щодо окремих аспектів судового провадження в режимі відеоконференції та повноважень органів адвокатського самоврядування
Опубліковано 12 серпня 2024, о 16:57Анотація. У парламентському дослідженні проаналізовано законодавче врегулювання дистанційної участі учасників кримінального провадження під час здійснення судового провадження в режимі відеоконференції (право на доступ до правосуддя), яке забезпечується через функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в судах та органах системи правосуддя. Під час вивчення цього питання також була врахована позиція Європейського суду з прав людини, викладена в його рішеннях стосовно проведення судових засідань у режимі відеоконференції. Крім того, було узагальнено досвід судових розглядів подібних справ у низці європейських країн. У дослідженні проаналізовано конституційно-правові засади діяльності сучасної української адвокатури як незалежного інституту громадянського суспільства, створеного на засадах недержавного професійного самоврядування та саморегулювання адвокатської діяльності, розглянуто правові підстави участі адвоката у формуванні професійних органів адвокатського самоврядування, права та обов’язки адвоката щодо його членства в Національній асоціації адвокатів України, а також розглянуто окремі правові аспекти ведення Єдиного реєстру адвокатів України.
Ключові слова: кримінальне провадження, доступ до правосуддя, право на захист, відеоконференція, судове провадження, обмеження прав, адвокатура, адвокатське самоврядування, Єдиний реєстр адвокатів України.
07/2024