Парламентськi дослiдження


22 квітня 2024
16:43

Анотація. У парламентському дослідженні розкрито стан національного законодавства щодо реагування на ядерні, хімічні, радіаційні, біологічні загрози, висвітлено алгоритм дій державних органів влади у разі виникнення CBRN загроз (Chemical, Biological, Radiological and Nuclear Threats – хімічні, біологічні, радіаційні та ядерні загрози), охарактеризовано міжнародні стандарти реагування на ядерні, хімічні, радіаційні, біологічні загрози, у тому числі стандарти ЄС, а також наведено зарубіжний досвід правового регулювання реагування на CBRN загрози.

Проаналізовано досвід держав-членів ЄС у частині реагування на CBRN загрози, зокрема, Німеччини, Нідерландів, Великої Британії, Франції, Литви.

Ключові слова: CBRN, хімічні загрози, біологічні загрози, радіаційні загрози, ядерні загрози, Стратегія енергетичної безпеки, Кодекс цивільного захисту України.

03/2024

1 вкладені файли
14 березня 2024
15:20

Анотація. У зв’язку із збройною агресією російської федерації набула особливої актуальності проблема законодавчого забезпечення створення та ефективного функціонування в Україні повноцінної системи органів Військової юстиції. До складових компонентів такої системи, враховуючи досвід країн Північноатлантичного альянсу (НАТО), насамперед належать військова поліція, військова прокуратура та військовий суд.

У Парламентському дослідженні проаналізовано доцільність запровадження Військової юстиції в Україні та її законодавче забезпечення. Акцентовано увагу на військовій поліції, військовій прокуратурі, військових судах. Також відображено ризики проекту Закону України «Про організаційно-правові основи побудови та функціонування Військової юстиції України» (реєстр. № 10042 від 13.09.2023 р.).

Ключові слова: військова юстиція, військова поліція, військова прокуратура, військові суди.

02/2024

1 вкладені файли
26 червня 2023
14:33

Анотація. У Парламентському дослідженні аналізується проект Закону України «Про Державну службу спеціального будівництва», насамперед, щодо його перспективи забезпечити належне правове регулювання суспільних відносин у галузі капітального будівництва і відновлення об’єктів оборонного комплексу та інфраструктурних об’єктів подвійного призначення. Для цього проводиться порівняльний аналіз положень законопроекту із нормами чинного законодавства, які наразі регламентують зазначені питання. Виявляються та аналізуються наявні ризики, що можуть перешкодити реалізації запропонованого Закону та досягненню передбачених у ньому завдань і цілей. Розглядається відповідність законопроекту вимогам стратегічних програмних документів, які визначають основні напрями воєнної політики та розвитку сил оборони України, а також документам що встановлюють міжнародно-правові стандарти у досліджуваній сфері. Крім того, з вказаною метою аналізується і досвід правового регулювання будівництва та експлуатації об’єктів оборонного комплексу у таких країнах як Французька Республіка та Республіка Польща. За результатами дослідження робиться висновок щодо можливості законопроекту забезпечити в Україні створення ефективної системи будівництва об’єктів оборонного комплексу та військових інфраструктурних об’єктів.

Ключові слова: законодавче регулювання будівництва об’єктів оборонного комплексу та інфраструктурних об’єктів подвійного призначення, функції, завдання та статус Державної служби спеціального будівництва, спеціалізоване військове формування, Збройні Сили України, Міністерство оборони України.

06/2023

1 вкладені файли
20 березня 2023
16:02

Анотація. Проведено порівняння зарубіжного досвіду законодавчого регулювання у сфері розмінування території іноземними компаніями із чинним українським законодавством. Проаналізовано міжнародні стандарти, які застосовуються для операцій ООН із протимінної діяльності та регламентують систему принципів протимінної діяльності. Охарактеризовано існуючі підходи до імплементації Міжнародних стандартів протимінної діяльності IMAS у національне законодавство іноземних держав на прикладі Франції, США, Великої Британії, Азербайджану, Хорватії, Камбоджі, Боснії і Герцеговини.

Ключові слова: протимінна діяльність, розмінування, Міжнародні стандарти протимінної діяльності (IMAS).

02/2023

1 вкладені файли