Науковi концепції розвитку законодавчого регулювання суспільних відносин


06 вересня 2024
10:51

Анотація. Наукову концепцію розвитку житлового законодавства України розроблено з метою визначення основ концептуалізації житлової політики в актах законодавства відповідно до окреслених стратегічних цілей реформування сектору житла в Україні. Правові основи Концепції ґрунтуються на засадах цілепокладання державної житлової політики щодо забезпечення права людини на житло, визначення системи правових гарантій та інституалізації механізмів забезпечення цього права відповідно до Конституції України та міжнародних стандартів, а також сучасних тенденцій розбудови європейської соціальної моделі з урахуванням євроінтеграційних прагнень України.

Ключові слова: житло, право на житло, соціальне житло, доступне житло, житлова політика, житлове законодавство, житловий фонд України.

08/2024

1 вкладені файли
29 січня 2024
11:19

Анотація. Концепція присвячена проблемним питанням відновлення репродуктивного здоров’я.  Зазначається, що в Україні через активні бойові дії знижується рівень народжуваності та підвищується рівень загальної смертності населення. Проблема репродуктивного здоров’я виходить на загальнодержавний рівень і набуває першочергового значення. Визначено пріоритетні напрями і завдання законодавчого забезпечення репродуктивного здоровʼя населення у воєнний і післявоєнний періоди, наявні проблеми і шляхи їх розв’язання. Документ орієнтований на оновлення законодавства з питань збереження репродуктивного здоров'я населення, удосконалення правових механізмів застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, підвищення рівня правових гарантій кожного мешканця України на здійснення своїх репродуктивних прав.

Ключові слова: репродуктивне здоровʼя, репродуктивні права, допоміжні репродуктивні технології, кріоконсервування, постмортальне використання збережених клітин військових, донорство, гамети, ембріони, психологічна та фізична реабілітація, демографічна проблема, міграція населення, воєнний стан, законодавче забезпечення.

12/2023

1 вкладені файли
26 листопада 2022
14:42

Анотація. Проаналізовано основні напрями адаптації українського екологічного законодавства до Екологічного acquis Європейського Союзу з метою виявлення виникаючих при цьому проблем та визначення шляхів їх розв’язання, налагодження в Україні системи звітності за виконанням директив і регламентів ЄС. Встановлено, що впровадження майже кожної директиви ЄС передбачає не лише прийняття національного законодавства, а і визначення спеціально уповноваженого органу за її втілення. Україні належить не тільки прийняти нові законодавчі акти, а й запозичити, перенести у вітчизняну практику найкращий досвід європейських країн щодо організації та забезпечення виконання цих законів. Загальна відповідальність за виконання Екологічного acquis ЄС та співробітництво з цих питань з Генеральним директоратом Єврокомісії з навколишнього середовища і Європейською агенцією довкілля покладатиметься на Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Проте й інші центральні та місцеві органи виконавчої влади повинні нести свою відповідальність за виконання природоохоронних заходів у відповідних галузях і регіонах. При цьому повноваження та пов’язані з ними обов’язки цих органів у сфері охорони довкілля повинні бути чітко визначені та, за можливості, розподілені між ними.

Ключові слова: право ЄС, екологічне законодавство, природоохоронне законодавство, екологічна сфера, охорона довкілля, природокористування.

2022

4 вкладені файли