Інформаційні довідки
- Усі теми
- Правова політика
- Публічна влада
- Національна безпека й оборона
- Правоохоронна та судоустрійна діяльність
- Гуманітарна та соціальна політика
- Економічна та фінансова політика
- Галузева політика
- Аналітична періодика
Анотація. В Інформаційній довідці наведено аналіз Делегованого Регламенту Комісії ЄС 2024/602 від 14 грудня 2023 року, що доповнює Регламент (ЄС) 1308/2013 Європейського Парламенту та Ради щодо маркетингових стандартів у секторі хмелю та скасовує Регламент Комісії (ЄС) 1850/2006, та Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2024/601 від 14 грудня 2023 року, що встановлює правила застосування Регламенту (ЄС) 1308/2013 Європейського Парламенту та Ради щодо сертифікації хмелю та продуктів із хмелю та відповідного контролю, для врахування їх вимог при підготовці до другого читання законопроекту «Про хміль та хмелепродукти» (реєстр. № 9234-д від 09.02.2024 р.).
Ключові слова: законодавство ЄС, хміль та хмелепродукти, сертифікація хмелю, європейська інтеграція.
12/2024
1 вкладені файли
Анотація. В Інформаційній довідці наведено огляд останніх тенденцій правового регулювання стимулювання виробництва лікарських засобів та медичних виробів у державах-членах ЄС, а також державах, що є найбільшими експортерами відповідної продукції.
Ключові слова: лікарські засоби, медичні вироби, медична продукція, стимулювання виробництва, економічний розвиток.
12/2024
1 вкладені файли
Анотація. В Інформаційній довідці надано загальну характеристику структури демократії в Європейському Союзі під кутом зору виборчого процесу, функціонування парламенту, ролі громадянського суспільства. Акцентовано увагу на змісті ціннісного аспекту демократії та реалізації її як принципу в праві Європейського Союзу. Демократія в Європейському Союзі забезпечується широким колом інституціалізованих та неінституціалізованих структур і суб’єктів. Принцип демократії є основою формування і функціонування Європейського Парламенту, діяльності європейських політичних партій і фондів. Європейське громадянське суспільство є невід’ємним чинником політичних процесів в Європейському Союзі.
Ключові слова: право Європейського Союзу, демократія, громадянство Європейського Союзу, Європейський Парламент, вибори до Європейського Парламенту, європейські політичні партії, європейське громадянське суспільство.
11/2024
1 вкладені файли
Анотація. В Інформаційній довідці розглянуто основні етапи розширення Європейського Союзу шляхом приєднання нових держав-членів до Європейських Співтовариств та Європейського Союзу. Акцентовано на змінах в установчих документах ЄС, які супроводжували розширення суб’єктного складу; вимогах щодо відповідності держав-кандидатів Копенгагенським критеріям; поточних викликах європейської інтеграції.
Ключові слова: Європейський Союз, європейська інтеграція, право Європейського Союзу, установчі договори ЄС, Копенгагенські критерії.
11/2024
1 вкладені файли
Анотація.
Корпоративне право Європейського Союзу регулює правові засади діяльності
юридичних осіб, зокрема створення, їх діяльність у межах ЄС і за його межами, а
також регулює захист прав акціонерів, працівників та інших зацікавлених сторін.
Корпоративне право ЄС сприяє прозорості, ефективності та стабільності на
єдиному ринку, встановлюючи вимоги до звітності, фінансового аудиту, а також до
прав акціонерів і корпоративного управління.
Крім того, ЄС активно розвиває нові ініціативи, такі як корпоративна стійкість, належна перевірка діяльності юридичних осіб і створення умов для транскордонних асоціацій.
У довідці надано загальну характеристик стану адаптації законодавства України до права ЄС у сфері корпоративного права.
Ключові слова: корпоративне право ЄС, юридичні особи, звітність, фінансовий аудит, транскордонні асоціації, права акціонерів, корпоративне управління, сталий розвиток, європейська інтеграція, право ЄС.
11/2024
1 вкладені файли
Анотація. В Інформаційній довідці містяться результати аналізу досвіду Австрії, Німеччини та Польщі щодо створення та функціонування енергетичних спільнот у контексті впровадження енергетичної політики ЄС, визначеної в Четвертому Енергетичному пакеті «Чиста енергія для всіх європейців». Розглянуто регулювання такої форми організації малих виробників енергії, як енергетичні спільноти, та перспективи запровадження аналогічних форм для розвитку енергетики з відновлюваних джерел енергії в Україні.
Ключові слова: відновлювані джерела енергії, генерація, енергетичні спільноти, оператори розподілу, інтелектуальні лічильники.
11/2024
1 вкладені файли
Анотація. Викладено результати дослідження щодо сутності норм Кодексу електронних комунікацій Італійської Республіки. Акцентовано увагу на значенні цього законодавчого акта в регулюванні суспільних відносин, які виникають у звʼязку з використанням електронних комунікаційних мереж, наданням електронних комунікаційних послуг, пов’язаних засобів і супутніх послуг, а також діяльності національних регуляторних органів. Проаналізовано передумови прийняття кодексу, його основні норми та особливості імплементації до нього правових стандартів, установлених Європейським кодексом електронних комунікацій (Директива ЄС 2018/1972).
Ключові слова: електронна комунікаційна мережа, електронна комунікаційна послуга, Кодекс електронних комунікацій, кодифікація законодавства, кодифікований закон, систематизація законодавства.
10/2024
1 вкладені файли
Анотація. У довідці наведені світові та європейські тенденції щодо законодавчого врегулювання обмеження реклами товарів та послуг, що прямо чи опосередковано сприяють кліматичній кризі чи вводять в оману необґрунтованими твердженнями стосовно сталого розвитку.
Ключові слова: кліматична криза, реклама, введення в оману, викопне паливо, сталий розвиток.
10/2024
1 вкладені файли
Анотація. Інформаційна довідка містить огляд особливостей запровадження екологічного податку, що стимулює застосування ієрархії управління відходами в державах-членах ЄС, зокрема в Німеччині та Нідерландах. Здійснено огляд ставок податку за захоронення відходів у державах-членах ЄС.
Ключові слова: управління відходами, податок за захоронення відходів, ієрархія управління відходами.
10/2024
1 вкладені файли
Анотація. Наведено огляд основних положень Регламенту (ЄС) 2021/1119 Європейського Парламенту та Ради від 30 червня 2021 року про встановлення рамок для досягнення кліматичної нейтральності та внесення змін до Регламенту (ЄС) 401/2009 та Регламенту (ЄС) 2018/199, інших актів Європейського Союзу у сфері кліматичної політики, а також наведено порівняльну характеристику кліматичних політик Австрії, Фінляндії, Італії, Франції та Німеччини.
Ключові слова: кліматична політика, кліматична нейтральність, цілі кліматичної політики, скорочення викидів парникових газів.
2 вкладені файли- 1
- 2
- 3
- 4
- наступна »