Інформаційні довідки
- Усі теми
- Правова політика
- Публічна влада
- Національна безпека й оборона
- Правоохоронна та судоустрійна діяльність
- Гуманітарна та соціальна політика
- Економічна та фінансова політика
- Галузева політика
- Аналітична періодика
Анотація. В Інформаційній довідці розглядаються питання впровадження в чинне законодавство України норм, які регламентують порядок легалізації (надання законного статусу) трофейної, знайденої вогнепальної зброї та боєприпасів, які були отримані цивільними особами у зв’язку з відсіччю російській агресії. Із цією метою досліджено положення міжнародного гуманітарного права та нормативно-правові акти України у сфері обігу вогнепальної зброї та боєприпасів, насамперед, трофейної зброї, незареєстрованої вогнепальної зброї та боєприпасів, знайдених чи отриманих цивільними особами внаслідок участі в бойових діях.
Ключові слова: трофейна, знайдена вогнепальна зброя; бойові припаси; цивільна вогнепальна зброя; легалізація вогнепальної зброї; військове майно; правовий статус трофейної, знайденої вогнепальної зброї; ведення бойових дій.
10/2024
1 вкладені файлиАнотація. В Інформаційній довідці розглянуто питання законодавчого забезпечення удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. За результатами аналізу визначено ризики законопроекту.
Ключові слова: адміністративна відповідальність, адміністративне правопорушення, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, військовий облік, оборона, мобілізація, мобілізаційна підготовка, уточнення персональних даних, штраф, військовозобов’язаний, призовник, резервіст, електронний кабінет, економічне бронювання.
10/2024
1 вкладені файли
Анотація. В Інформаційній довідці проаналізовано положення проекту Закону України «Про внесення змін до статті 263-1 Кримінального кодексу України щодо декриміналізації виготовлення в умовах воєнного стану з метою виконання бойових завдань, пов’язаних із захистом національного суверенітету та територіальної цілісності України, бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв» (реєстр. № 12026 від 10.09.2024 р.), розглянуто питання звільнення військовослужбовців від кримінальної відповідальності за виготовлення бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв в умовах воєнного стану. За результатами аналізу визначено наявні ризики законопроекту.
Ключові слова: декриміналізація, правовий режим воєнного стану, виконання бойових завдань, боєприпаси, вибухові речовини, вибухові пристрої, кримінальна відповідальність.
10/2024
1 вкладені файли
Анотація. В Інформаційній довідці проаналізовано концептуальні засади стратегічного партнерства та безпекового співробітництва Республіки Корея. Досліджено безпекові гарантії та особливості їх реалізації в контексті співпраці між Республікою Корея та її союзниками. Окреслено перспективи безпекової та оборонної співпраці між Україною та Республікою Корея.
Ключові слова: безпека, планування, співробітництво, озброєння, ракетна програма, державна політика, військові навчання.
11/24
1 вкладені файли
Анотація. В Інформаційній довідці проаналізовано й узагальнено питання, яким приділено увагу в правових актах Європейського Союзу (ЄС) у сфері безпеки, охорони правопорядку, застосування обмежувальних (санкційних) заходів тощо в період із січня по жовтень 2024 року. Довідка має аналітично-інформативний характер.
Ключові слова: правові
акти ЄС, безпека, правопорядок, обмежувальні заходи, санкції.
11/24
1 вкладені файли
Анотація. Війна з Росією вимагає від України зусиль, спрямованих на реалізацію ключових реформ у сфері національної безпеки, оборони та розвідки, протидії корупції, що дозволить державі зберегти суверенітет, територіальну цілісність, підвищити захищеність кордонів і громадян та прискорити процес євроатлантичної інтеграції нашої держави.
В Інформаційній довідці розглянуто окремі питання законодавчого забезпечення пріоритетних реформ, зокрема щодо унормування спільної зовнішньої безпекової політики, забезпечення дотримання вимог санкційного законодавства, реформування органів правопорядку як частини сектору безпеки і оборони України, забезпечення безпеки обміну секретною інформацією та удосконалення інструментів протидії корупційним правопорушенням.
Акцентовано увагу на ролі парламенту у впровадженні реформ на шляху України до членства в НАТО.
Ключові слова: адаптована Річна національна програма, реформи, НАТО, сектор безпеки, законодавство про санкції, охорона державної таємниці, антикорупційні інструменти.
09/2024
1 вкладені файли
Анотація. В Інформаційній довідці проаналізовано організаційно-правові засади регулювання безпеки класифікованої інформації, розглянуто питання законодавчого забезпечення удосконалення механізмів охорони державної таємниці та службової інформації в контексті проекту Закону України «Про безпеку класифікованої інформації» (реєстр. № 8394 від 27.01.2024 р.).
Ключові слова: класифікована інформація; гриф обмеження; державна таємниця; допуск до державної таємниці; службова безпекова інформація; суб’єкти безпекової діяльності; фізичний захист класифікованої інформації; сертифікат допуску; спеціальний дозвіл на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею; оцінка безпекових ризиків; нормативні вимоги ЄС та НАТО щодо класифікованої інформації; відповідальність за розголошення державної таємниці.
10/2024
1 вкладені файли
Анотація. В Інформаційній довідці проаналізовано питання доцільності створення в Україні військових технологічних парків на основі досвіду діяльності інноваційних структур у сфері оборони в державах-членах НАТО.
Ключові слова: військові технологічні парки, НАТО, інновації, інноваційна структура, оборона.
1 вкладені файлиАнотація. В Інформаційній довідці аналізуються положення проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора чи вчинення інших протиправних дій проти України» (реєстр. № 11410 від 16.07.2024 року). Зокрема, розглядається відповідність законопроектів вимогам Конституції України, основоположним засадам правотворчої діяльності, нормам чинного кримінального та кримінального процесуального законодавства, інших законів України щодо відповідальності за дії, які популяризують або пропагують державу-агресора та її органи влади, їх представників, інші дії щодо створення позитивного образу держави-агресора, виправдовування та визнання правомірною окупацію території України.
За результатами дослідження виявлено ризики, які в подальшому можуть перешкоджати належній реалізації закону під час правозастосовної діяльності та досягненню проголошеної в ньому мети, спрямованої на вдосконалення законодавства у вищезазначеній сфері.
Ключові слова: кримінальна відповідальність, види покарань, позбавлення державної нагороди України, обвинувальний вирок суду, тяжкий, особливо тяжкий злочин, виконання покарання, право на пільги.
1 вкладені файлиАнотація. В Інформаційній довідці проаналізовано положення проекту Закону України «Про внесення змін до розділу XIX Кримінального кодексу України щодо відповідальності за безповоротні втрати особового складу та/або знищення військової техніки або іншого військового майна та розслідування подібних фактів» (реєстр. № 11382 від 26.06.2024 р.), розглянуто питання встановлення кримінальної відповідальності за значні безповоротні втрати особового складу, військової техніки та військового майна шляхом доповнення Кримінального кодексу України статтями 426-2 та 426-3. За результатами аналізу визначено ризики законопроекту.
Ключові слова: кримінальна відповідальність, безповоротні втрати, особовий склад, військовослужбовці, військова техніка, військове майно, особливий період.
07/2024
1 вкладені файли- 1
- 2
- наступна »