Науковi концепції розвитку законодавчого регулювання суспільних відносин
- Усі теми
- Правова політика
- Публічна влада
- Національна безпека й оборона
- Правоохоронна та судоустрійна діяльність
- Гуманітарна та соціальна політика
- Економічна та фінансова політика
- Галузева політика
- Аналітична періодика
Анотація. Концепція має на меті визначення концептуальних підходів та основних напрямів удосконалення законодавчого регулювання правового статусу народного депутата, що сприятиме підвищенню суспільно-політичної та електоральної довіри до інституту парламентаризму в Україні.
Ключові слова: народний депутат України, правовий статус, несумісність депутатського мандата з іншими видами діяльності, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, депутатська етика.
04/2023
1 вкладені файли
Анотація. Концепція має на меті підвищення інституційної спроможності комітетів Верховної Ради України шляхом напрацювання пропозицій для удосконалення чинного законодавства щодо визначення порядку формування комітетів як органів Верховної Ради України, прав і обов'язків комітетів при здійсненні ними своїх функцій. У Концепції запропоновано новації щодо окремих аспектів правового статусу комітетів Верховної Ради України.
Ключові слова: комітет Верховної Ради України, Регламент Верховної Ради України, контрольна функція, електронна петиція.
03/2023
1 вкладені файлиАнотація. Напрацьовано пропозиції для удосконалення процедурних питань розгляду та прийняття законопроектів і підвищення інституційної спроможності комітетів Верховної Ради України у законодавчому процесі. Очікується, що реалізація Концепції сприятиме: підвищенню якості законопроектів у результаті запровадження «Білої книги» як одного із важливих інструментів плановості та прогностичності законотворчого процесу; узгодженості інтересів держави та суспільства в законодавчому процесі; посиленню координації між суб’єктами права законодавчої ініціативи шляхом упорядкування практики реалізації законодавчих ініціатив відповідно до плану законопроектної роботи Верховної Ради України; транспарентності законодавчого процесу, у тому числі завдяки запровадженню комплексу електронних форм партисипативної демократії; оптимізації механізму експертної оцінки законопроектів; підвищенню ролі парламентських комітетів у законодавчому процесі та їх інституційної спроможності; ефективності та дієвості чинного законодавства, відповідності його повноти й змістовності наповнення сучасним вимогам розвитку держави та її інститутів, що забезпечуватиметься проведенням моніторингу законодавчих актів України.
Ключові слова: Верховна Рада України, законодавче регулювання, законодавчий процес, законодавчі процедури, Регламент.
1 вкладені файли