Парламентськi дослiдження


12 серпня 2024
16:57

Анотація. У парламентському дослідженні проаналізовано законодавче врегулювання дистанційної участі учасників кримінального провадження під час здійснення судового провадження в режимі відеоконференції (право на доступ до правосуддя), яке забезпечується через функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в судах та органах системи правосуддя. Під час вивчення цього питання також була врахована позиція Європейського суду з прав людини, викладена в його рішеннях стосовно проведення судових засідань у режимі відеоконференції. Крім того, було узагальнено досвід судових розглядів подібних справ у низці європейських країн. У дослідженні проаналізовано конституційно-правові засади діяльності сучасної української адвокатури як незалежного інституту громадянського суспільства, створеного на засадах недержавного професійного самоврядування та саморегулювання адвокатської діяльності, розглянуто правові підстави участі адвоката у формуванні професійних органів адвокатського самоврядування, права та обов’язки адвоката щодо його членства в Національній асоціації адвокатів України, а також розглянуто окремі правові аспекти ведення Єдиного реєстру адвокатів України.   

Ключові слова: кримінальне провадження, доступ до правосуддя, право на захист, відеоконференція, судове провадження, обмеження прав, адвокатура, адвокатське самоврядування, Єдиний реєстр адвокатів України.

07/2024

1 вкладені файли
24 червня 2024
12:15

Анотація. Результати парламентського дослідження містять аналіз порядку та процедур надання юридичної сили міжнародному договору в державі, а також здійснення відступів та застережень до ратифікованих міжнародних договорів. Наведено дослідження особливостей порядку розгляду й затвердження відступу та/або застережень до міжнародних договорів на національному рівні різних держав (на прикладі договорів про права людини). Окремо досліджено досвід Грузії та Молдови щодо застережень до міжнародних договорів у контексті їх виконання на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях.

Ключові слова: міжнародні зобов’язання, міжнародний договір, ратифікація, відступ, застереження, тимчасово окупована територія, воєнний стан, надзвичайний стан.

05/2024

1 вкладені файли
01 травня 2023
16:15

Анотація. У парламентському досліджені викладено пропозиції щодо порядку та критеріїв опрацювання законопроектів, спрямованих на адаптацію законодавства України до положень права ЄС, виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції.

Ключові слова: європейська інтеграція, Європейський союз, парламент, законодавча процедура, євроінтеграційний законопроект.

03/2023

1 вкладені файли
07 квітня 2023
12:16

Анотація. У межах моніторингу реалізації прийнятих законодавчих актів проаналізовано стан виконання доручень Кабінетом Міністрів України, міністерствами, центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, іншими суб’єктами, вказаними у законах, які ухвалено в 2021–2022 роках.

Ключові слова: закони, моніторинг реалізації законодавчих актів, стан виконання доручень.

03/2023

1 вкладені файли