Аналітичні записки
- Усі теми
- Правова політика
- Публічна влада
- Національна безпека й оборона
- Правоохоронна та судоустрійна діяльність
- Гуманітарна та соціальна політика
- Економічна та фінансова політика
- Галузева політика
- Аналітична періодика
Анотація. В аналітичній записці узагальнено досвід держав-членів ЄС щодо функціонування молодіжного парламенту. Зокрема, акцентовано увагу на молодіжних парламентах як представницьких органах молоді, на інших моделях такої інституції, які реалізуються у національних парламентах відповідних європейських держав, та вказано на функціонування молодіжних парламентів (молодіжних рад) при Уряді та/чи на місцевому рівні.
Ключові слова: молодіжний парламент, національний парламент, молодь, учні, молодіжна рада, освітня програма.
08/2024
2 вкладені файли
Анотація. В Аналітичній записці досліджено та узагальнено законодавство іноземних держав з питань недопущення на посади державної служби та обмеження права брати участь в управлінні публічними справами стосовно осіб, причетних до порушення прав людини, вчинення злочинів, пов’язаних з посяганням на державний суверенітет. Приділено увагу питанням функціонування спеціальних органів, які створювались з метою розслідування злочинів, фактів, подій з політичних мотивів у періоди збройних конфліктів, агресій.
Проведено аналіз досвіду Німеччини, Польщі, Чехії, Албанії та країн Балтії щодо питань притягнення відповідних категорій осіб до юридичної відповідальності, обмеження їх громадянських прав, зокрема обмеження пасивного виборчого права, права обіймати певні посади тощо.
Ключові слова: посади державної служби, управління публічними справами, очищення влади, люстрація, декомунізація.
1 вкладені файли
Анотація. В аналітичній записці досліджено досвід правового регулювання щодо встановлення працівникам (службовцям) органів місцевого самоврядування, які здійснюють реалізацію та адміністрування проектів (програм) міжнародної технічної допомоги, доплат до основної заробітної плати за рахунок коштів, передбачених на фінансування такого проекту (програми), на прикладі Польщі, Румунії, Болгарії, Словаччини та країн Балтії.
Ключові слова: працівники (службовці) органів місцевого самоврядування, міжнародна технічна допомога, оплата праці службовців місцевого самоврядування, доплати до основної заробітної плати, реалізація та адміністрування проектів (програм), міжнародними фондами.
03/2024
1 вкладені файли
Анотація. Викладено результати аналізу законодавства Естонії, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Чехії щодо доступу представників медіа до парламентів. Акцентовано увагу на особливостях нормативного регламентування процедури акредитації журналістів, їх допуску до будівлі парламенту, присутності на засіданнях та інших заходах парламенту, а також щодо обмежень такого доступу.
Ключові слова: акредитація, відкритість парламенту, доступ журналістів до парламенту, журналіст, засоби масової інформації (ЗМІ), медіа, професійна журналістська діяльність.
1 вкладені файли
Анотація. В аналітичній записці досліджено досвід правового регулювання системи містобудівного контролю на прикладі Великої Британії (Англії та Уельсу), Швеції, Нової Зеландії та Австралії; загальний правовий статус суб’єктів, уповноважених на прийняття рішень із надання дозволу на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених об’єктів будівництва в Новій Зеландії, Австралії, Швеції, Японії; основні засади страхування професійної відповідальності осіб, уповноважених на здійснення контролю за будівництвом, на прикладі Великої Британії (Англії та Уельсу).
Ключові слова: система містобудівного контролю, державний архітектурно-будівельний контроль, будівництво, страхування професійної відповідальності, будівельні норми, містобудування.
03/2024
1 вкладені файли
Анотація. В аналітичній записці досліджується зарубіжний досвід роботи парламентських комітетів, що здійснюється в режимі онлайн (відеоконференції), стосовно проведення голосування на засіданні комітету його членами, здійснення підрахунку результатів під час відкритого голосування, а також поіменного голосування. Зокрема, було проаналізовано законодавство таких держав, як Іспанія, Естонія тощо.
Ключові слова: парламентські комітети, члени парламенту, засідання комітету в режимі відеоконференції, дистанційне голосування, пандемія коронавірусної хвороби (COVID-19).
02/2024
1 вкладені файли
Анотація. В аналітичній записці досліджується існуюча практика здійснення обліку робочого часу членів парламентів європейських держав, зокрема таких, як: Ірландія, Німеччина, Португалія, Словаччина, Франція, Швеція. Також було досліджено порядок обліку робочого часу члена Європейського Парламенту.
Ключові слова: облік робочого часу члена парламенту, правовий статус члена парламенту, член Європейського Парламенту.
02/2024
1 вкладені файли
Анотація. В аналітичній записці досліджено досвід зарубіжних держав щодо проведення виборів під час воєнного стану та інших безпекових викликів. Предметом аналізу стало законодавство таких держав, як Грузія, Молдова, Велика Британія, Польща, Італія, Казахстан, Єгипет, Туніс та інших.
Ключові слова: вибори, голосування, вибори Президента, парламентські вибори, місцеві вибори, безпекові виклики, воєнний стан, надзвичайний стан, права і свободи людини, пандемія COVID-19.
12/2023
1 вкладені файли
Анотація. Здійснено аналіз міжнародних, у тому числі європейських стандартів щодо лобіювання, проведено порівняльне дослідження законодавства у сфері лобіювання десяти держав-членів та держав-кандидатів на членство в ЄС із метою врахування кращих практик під час запровадження правового регулювання лобіювання в Україні.
Ключові слова: лобіювання, правове регулювання лобіювання, лобістська діяльність, міжнародні та європейські стандарти, європейські практики.
12/2023
1 вкладені файли
Анотація. В аналітичній записці досліджуються в порівняльному аспекті існуюча зарубіжна практика здійснення дореєстраційної експертизи під час проведення реєстрації законопроекту в парламенті, її нормативно-правове регулювання, суб’єкти, процедура та строки проведення такої експертизи, перелік питань, що аналізуються на цьому етапі, а також правові підстави відмови суб’єкту законодавчої ініціативи в реєстрації законопроекту. Проаналізовано законодавство таких держав, як: Австрія, Бельгія, Грузія, Естонія, Латвія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Словаччина, Франція тощо.
Ключові слова: експертиза, парламент, законодавча ініціатива, законодавча процедура, реєстрація законопроекту, дореєстраційна експертиза, суб’єкт права законодавчої ініціативи, Регламент Верховної Ради України, зарубіжний досвід.
11/2023
1 вкладені файли- 1
- 2
- 3
- 4
- наступна »