Інформаційні довідки
- Усі теми
- Правова політика
- Публічна влада
- Національна безпека й оборона
- Правоохоронна та судоустрійна діяльність
- Гуманітарна та соціальна політика
- Економічна та фінансова політика
- Галузева політика
- Аналітична періодика
Анотація. В інформаційній довідці досліджується закордонний досвід створення та функціонування суб’єктів нормопроектування. Розкрито основні завдання парламентських офісів нормопроектування (на прикладі Європейського Парламенту, Сейму та Сенату Республіки Польща, Сейму Литовської Республіки, Палати представників та Сенату США, Палати громад та Сенату Канади). За результатами дослідження надано пропозиції щодо створення Парламентського офісу нормопроектування в Україні, зокрема: визначено місію та мету Парламентського офісу нормопроектування; сформульовано основні завдання Парламентського офісу нормопроектування. Запропоновано три моделі організаційно-правової форми Парламентського офісу нормопроектування: 1) створюється у структурі Апарату Верховної Ради України; 2) створюється у межах надання міжнародної технічної допомоги; 3) створюється як окрема юридична особа (державне підприємство, установа).
Ключові слова: Апарат Верховної Ради України, Парламентський офіс нормопроектування, правотворча діяльність, модель.
09/2024
1 вкладені файли
Анотація. Інформаційна довідка містить результати порівняльного дослідження функціонування парламентських бюджетних офісів у державах-членах ЄС. На основі практики держав-членів ЄС та з урахуванням сучасних потреб Верховної Ради України запропоновано моделі створення аналогічної інституції в Україні.
Ключові слова: незалежна фіскальна інституція, парламентський бюджетний офіс, фіскальна політика, бюджетна політика.
09/2024
1 вкладені файли
Анотація. В Інформаційній довідці викладено досвід іноземних держав щодо застосування грейдів у системі оплати праці державних службовців за результатами аналізу відповідей на звернення до ECPRD. Відзначено особливості застосування методу грейдування для організації заробітної плати державних службовців парламентів та основні фактори оцінювання посад. Акцентовано увагу на порядку врегулювання оплати праці службовців парламентів.
Ключові слова: реформування системи оплати праці, публічна (державна) служба, грейд, фактори оцінки, заробітна плата, посада.
09/2024
1 вкладені файли
Анотація. В Інформаційній довідці викладено результати аналізу виконання Рекомендацій Місії Європейського Парламенту з оцінки потреб, що розроблені з метою підвищення якості українського парламентаризму і викладені в «Доповіді та Дорожній карті щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України», визнаних основою для внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України згідно з Постановою Верховної Ради України від 17 березня 2016 року № 1035-VIII.
Ключові слова: Рекомендації Місії Європейського Парламенту з оцінки потреб, український парламентаризм, Дорожня карта щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України.
07/2024
1 вкладені файли
Анотація. Наведено огляд міжнародних документів і актів ЄС щодо участі громадськості у формуванні та реалізації кліматичної політики, а також правового регулювання цих питань у державах-членах ЄС (на прикладі Естонії, Нідерландів, Франції, Фінляндії).
Ключові слова: кліматична політика, захист довкілля, участь громадськості, Європейський Союз.
1 вкладені файли
Анотація. Проведено огляд ролі парламентів держав-членів ЄС (Естонії, Нідерландів, Франції) у формуванні державної кліматичної політики і здійсненні контролю за її впровадженням.
Ключові слова: кліматична політика, кліматична нейтральність, цілі кліматичної політики, зміна клімату, парламент, парламентський контроль.
07/2024
1 вкладені файли
Анотація. В Інформаційній довідці вказано на те, що правовий режим воєнного стану призвів до трансформації політичної системи України, пов’язаної з функціонуванням нових органів управління, наділенням органів державної влади і місцевого самоврядування додатковими завданнями й функціями, об’єктивним обмеженням низки прав громадян, зміною інформаційної політики та інформаційного простору. У зв’язку з цим, проаналізовано стан виконання парламентських доручень Кабінету Міністрів України, що містяться в законодавчих актах, а також легітимність формування органів влади шляхом проведення виборів.
Ключові слова: стабільність, політична система, парламент, Уряд, вибори, воєнний стан.
04/2024
1 вкладені файли
Анотація. В інформаційній довідці аналізується стан реалізації Рекомендацій Місії Європейського Парламенту з оцінки потреб, що розроблені з метою підвищення якості українського парламентаризму і викладені в «Доповіді та Дорожній карті щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України», визнаних основою для внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України згідно з Постановою Верховної Ради України від 17 березня 2016 року № 1035-VIII.
Ключові слова: внутрішня реформа та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України, законотворчий процес, біла книга, Регламент Верховної Ради України, Апарат Верховної Ради України, Закон України «Про правотворчу діяльність».
04/2024
1 вкладені файли
Анотація. В інформаційній довідці проаналізовано зміни в політиці розширення Європейського Союзу від початку його створення, вимоги до держав-кандидатів у процесі приєднання та виклики, які можуть гальмувати процес розширення.
Ключові слова: зовнішні відносини; політика розширення ЄС, верховенства права, боротьби з корупцією.
1 вкладені файли
Анотація. В інформаційній довідці викладено результати аналізу особливостей реалізації парламентом законодавчих повноважень, забезпечення здійснення дипломатичних, просвітницьких, контрольних та інших завдань, що сприяють процесу євроінтеграції.
Ключові слова: європейська інтеграція, право ЄС, парламент, міжпарламентська дипломатія, зовнішні відносини.
1 вкладені файли- 1
- 2
- наступна »