Аналітичні записки


04 грудня 2024
15:13

Анотація. В Аналітичній записці аналізується правове регулювання автотранспортного обслуговування діяльності парламентів у європейських державах. Досліджуються такі питання: моделі автотранспортного обслуговування діяльності парламентів європейських держав; організаційно-правова форма такої діяльності та правовий режим її матеріального забезпечення; порядок надання автотранспортного обслуговування діяльності парламентів; хто може претендувати на отримання автотранспортного обслуговування; обмеження використання автотранспорту; кількість автотранспорту в автопарках парламентів європейських держав; технічне обслуговування такого автотранспорту; можливість надання автопарками парламентів платних послуг фізичним та юридичним особам.

Ключові слова: автотранспортне обслуговування, автопарк парламенту, автобаза, службовий автомобіль.

11/2024

1 вкладені файли
25 жовтня 2024
11:58

Анотація. В аналітичній записці викладено результати дослідження положень законодавства щодо регулювання терапевтичного використання кетаміну для лікування посттравматичних стресових розладів. Акцентовано увагу на триваючій дискусії щодо ризиків застосування кетаміну у психотерапії. Наведено результати наукових досліджень, зокрема щодо біодоступності кетаміну в лікуванні психічних захворювань.

Ключові слова: кетамін, лікарські засоби, контрольовані речовини, посттравматичний стресовий розлад, резистентна депресія, доказова медицина, інфузійна терапія кетаміном.

09/2024

1 вкладені файли
10 жовтня 2024
12:15

Анотація. В Аналітичній записці здійснено аналіз існуючих концепцій щодо регулювання суспільних відносин стосовно поводження з тваринами та практики їх регламентації в державах Європейського Союзу.

Ключові слова: правовий статус тварин, благополуччя тварин, відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, дикі тварини, домашні тварини.

09/2024

1 вкладені файли
15 серпня 2024
15:53

Анотація. В Аналітичній записці наведено огляд ключових аспектів Європейського зеленого курсу в контексті відбудови України та адаптації національного законодавства до актів ЄС у цілому і у сфері управління відходами будівництва та знесення. Також здійснено порівняльний аналіз правового регулювання управління відходами будівництва та знесення в державах-членах ЄС на прикладі Нідерландів та Німеччини. 

Ключові слова: зелений курс, кліматична нейтральність, декарбонізація енергетичної системи, циркулярна економіка, управління відходами.

07/2024

1 вкладені файли
24 червня 2024
11:18

Анотація. В аналітичній записці досліджується в порівняльному аспекті існуючий зарубіжний досвід імплементації актів acquis ЄС у зв’язку з поширенням індикативних мап Транс’європейської транспортної мережі на треті країни, з питань: актів acquis ЄС, які відповідно до вимог до кандидата на членство в ЄС мають бути імплементовані в систему українського законодавства у зв’язку з поширенням індикативних мап Транс’європейської транспортної мережі в Україні; стійкості Транс’європейської транспортної мережі до зміни клімату. Зокрема, було проаналізовано досвід країн Східного партнерства та Західних Балкан.

Ключові слова: Транс’європейська транспортна мережа, acquis ЄС, зміни клімату.

05/2024

1 вкладені файли
14 червня 2024
16:05

Анотація. Викладено результати аналізу законодавчого регулювання реалізації концепції розумного міста на рівні Європейського Союзу (далі – ЄС), а також в окремих державах: США, Канаді, Південній Кореї. Виокремлено переваги й недоліки концепції, охарактеризовано сутність правової природи її основних компонентів, які потребують застосування комплексного (міжгалузевого) законодавчого регулювання та охоплюють питання цифрової трансформації, захисту персональних даних, кібербезпеки, управління відкритими даними, охорони навколишнього природного середовища і кліматичної нейтральності, планування і забудови територій, безпечного та надійного використання технологій штучного інтелекту тощо. Додатково обґрунтовано юридичне значення окремих інструментів публічного адміністрування розумних міст, зокрема стандартизації, сертифікації компонентів смарт інфраструктури населених пунктів, стимулювання проектів у цій сфері за програмою «Цифрова Європа 2030» тощо.

Ключові слова: Інтернет речей, концепція розумного міста (Smart City), розумне місто, смарт-інфраструктура міста, цифрова трансформація.

05/2024

1 вкладені файли
13 червня 2024
16:10

Анотація. Викладено результати аналізу законодавчих актів Європейського Союзу (далі – ЄС) та України щодо регулювання сфери цифрових послуг. Акцентовано увагу на тих положеннях, які містяться у спеціальних законах, прийнятих як в ЄС, так і в Україні. Проілюстровано тенденції розвитку законодавчого забезпечення сегмента цифрових послуг через призму комплексної політики ЄС у напрямі побудови Єдиного цифрового ринку ЄС, а також визначено особливості імплементації acquis ЄС у національне законодавство в окремих державах-членах.

Ключові слова: діджиталізація, єдиний цифровий ринок ЄС, ЄЦР ЄС, онлайн-платформа, онлайн-середовище, ринок цифрових послуг, цифрова трансформація, цифрова послуга.

05/2024

1 вкладені файли
03 червня 2024
16:09

Анотація. В аналітичній записці проаналізовано законодавство Європейського Союзу (аcquis ЄС) стосовно імплементації положень Конвенції про контроль суднових баластних вод й осадів та управління ними 2004 року та необхідності здійснення первісних, детальніших і повторних перевірок іноземних суден (контролю держави порту) та українських суден (контролю держави прапора) і забезпечення портів приймальними спорудами для прийому водяного баласту й осадів, а також повідомлення адміністрацій портів про вжиті заходи контролю за суднами. Розглянуто досвід Франції, Португалії, Іспанії, Італії, Фінляндії.

Ключові слова: водяний баласт; суднові баластні води й осади; судно; порт; очищення води й осадів; Конвенція про контроль суднових баластних вод й осадів та управління ними 2004 року.

05/2024

1 вкладені файли
27 травня 2024
13:04

Анотація. В аналітичній записці здійснено правовий аналіз регламентації правового статусу моряка у контексті досвіду держав-членів Міжнародної організації праці, яка є спеціалізованою установою Організації Об'єднаних Націй, щодо імплементації норм відповідних конвенцій до національного законодавства в частині:забезпечення в’їзду моряків на територію держав-членів Міжнародної організації праці та вимог щодо оформлення документа, що посвідчує особу моряка, – відповідно до Конвенції № 185 про посвідчення особи моряка  (переглянута) 2003 року, що переглядає Конвенцію про посвідчення особи моряків; механізмів соціального захисту, створення справедливих умов зайнятості моряків, забезпечення їхніх прав на гідні умови праці та життя на борту судна, медичне обслуговування згідно з Конвенцією про працю у морському судноплавстві 2006 року (з поправками).

Проаналізовано досвід Філіппін, Франції, Індонезії, Нігерії, Танзанії, США, Великої Британії, Німеччини, Фінляндії, Литви, Мальти, В’єтнаму, Болгарії, Ліберії, Іспанії, Антигуа і Барбуди, Сінгапуру, Швейцарії, Алжиру, Єгипту, Бразилії, Китаю, Австралії, Маршаллових Островів, Кот-д'Івуару, Тунісу, Хорватії, Панами.

Ключові слова: правовий статус моряка; оформлення документа, що посвідчує особу моряка; покращення соціального захисту; Міжнародна організація праці; Конвенція № 185 про посвідчення особи моряка (переглянута) 2003 року; Конвенція про працю у морському судноплавстві 2006 року; Кодекс торговельного мореплавства України.

04/2024

1 вкладені файли
13 травня 2024
13:01

Анотація. Аналітична записка містить результати дослідження відмінностей між природоохоронними об’єктами «заказник» та «території особливого природоохоронного значення Смарагдової мережі, яка створюється на виконання статті 4 Бернської конвенції». З цією метою досліджено законодавство зарубіжних держав, що приєдналися до Бернської конвенції та мають на своїй території об’єкти, що входять до Смарагдової мережі та/або до мережі Natura 2000.

Ключові слова: заказник, Смарагдова мережа, територія особливого природоохоронного значення, спеціальна територія збереження, природоохоронний об’єкт, Natura 2000.

04/2024

1 вкладені файли